ALFISTI MACEDONIA

Cuore Sportivo
 
HomeHome  CalendarCalendar  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 1.8 twin spark

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
SZ
Почетник
Почетник


Posts : 1
Join date : 2012-06-28

ПишувањеПредмет: 1.8 twin spark   Чет Јун 28, 2012 2:18 pm

Sto mislite za 1.8 ts motorot?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Cuore
Moderator
Moderator


Posts : 6
Join date : 2012-06-28

ПишувањеПредмет: Re: 1.8 twin spark   Чет Јун 28, 2012 2:45 pm

So te interesira konkretno? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Simo-Carrier
Admin
Admin


Posts : 4
Join date : 2012-06-28

ПишувањеПредмет: Re: 1.8 twin spark   Чет Јун 28, 2012 3:26 pm

Најдобар мотор од 16 вентилските Twinspark
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: 1.8 twin spark   Today at 9:01 am

Вратете се на почетокот Go down
 
1.8 twin spark
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ALFISTI MACEDONIA :: Alfa Romeo модели :: 156, 147, GT-
Отиди до: