ALFISTI MACEDONIA

Cuore Sportivo
 
HomeHome  CalendarCalendar  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

Share | 
 

 Правила за постирање огласи

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Simo-Carrier
Admin
Admin


Posts : 4
Join date : 2012-06-28

ПишувањеПредмет: Правила за постирање огласи   Чет Јун 28, 2012 4:42 pm

1. Во насловот на темата, наведете прецизно што продавате/
2. Описот на предметот пишете го во пораката, и пожелно е да биде што подетален
3. Огласот мора да има цена.
4. Ако има слика, огласот е во предност!

За неприджување кон овие правила, огласот може да биде избришан од администраторот и модераторите.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Правила за постирање огласи
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ALFISTI MACEDONIA :: Огласи :: Продавам-
Отиди до: